Fotografie: Makkelijk je eigen fotostudio voor thuis maken
Helaas is de zomer weer ten einde en komen de donkere dagen er weer aan. Dit betekent dat het maken van foto’s steeds moeilijker wordt. Vandaag laat ik zien hoe ik het probleem van weinig licht heb opgelost. Ik maakte namelijk mijn eigen fotostudio voor thuis. Natuurlijk vertel ik ook hoe ik deze maakte.
Je eigen fotostudio maken
Als eerste maakte ik twee planken aan elkaar met schanieren. Mijn planken zijn wit en komen van IKEA. Deze hadden we nog over… te veel besteld. Dus dat kwam nu mooi uit.
Ik heb gekozen voor schanieren zodat de planken ook nog makkelijk kunnen worden opgeruimd. Al is het wel de bedoeling dat in mijn geval de studio gewoon blijft staan.
De twee planken die aan elkaar zijn gemaakt, heb ik op een tafeltje geplaatst.
De rand waar de twee planken aan elkaar zitten is heel goed te zien. Dit heb ik opgelost door en groot wit vel papier vast te maken met klemmen. Zo zie je straks geen rand meer op de foto. De klemmen kocht ik bij een bouwmarkt en het vel papier komt van een hobbywinkel.
Het eindresultaat van mijn eigen gemaakte fotostudio
Zonder studiolampen en een statief zou je zo ook al foto’s kunnen maken overdag. Toch maak ik graag ‘s avonds foto’s en heb ik ervoor gekozen om daglichtlampen te kopen. Mijn studiolampen zijn van bol.com (Foto Studio Softbox Kit 2x 70 W) en kostte ongeveer € 150,-. en bevallen heel goed. Het fijne aan deze lampen is dat ze worden geleverd met een softbox er omheen. Dat maakt het licht zachter.
En dit is dat het eindresultaat :-). De komende winter kan ik lekker aan de slag met mijn eigen studio.
Is een eigen fotostudio in huis ook iets voor jou?
Gerelateerde artikelen:
– Fotografie: Onder- en overbelichten van een foto
– Fotografie: Tips voor Instagram
– Fotografie: Regel van derden
– Fotografie: Diafragma, spelen met scherptediepte
– Fotografie: Sluitertijd, spelen met beweging
– Tips voor het maken van een fotoalbum
– Fotografie: ☼ Tips voor je vakantiefoto’s ☼
© Nobody ELSe
Helaas zitten er toch weer kosten aan verbonden van in elk geval de lampen, hahahaha mocht ik het ooit hebben dan vast en zeker wel denk ik 😉 Nu laat ik het om stillevens te maken tegelijk mijn omslagdoeken lenen zich lastig dan, of ik moet daar weer een paspop bij verzinnen of zo… lol…
Ik had denk ik voor de achtergrond lakens genomen, zo kun je ook nog afwisslen in keurstelling van achtergrond, kan nu ook natuurlijk.
X
Handig die platen met scharnieren! Het blijft toch wel een gedoetje vind ik hoor, zo’n mobiele fotostudio. Ik heb wel softboxen, maar ik gebruik ze nooit. Ik vind mijn foto’s bij natuurlijk licht veel mooier (of vind mijn foto’s met de softboxen te nep).
Goed idee zeg! Ik ben wel benieuwd naar de foto die je hebt gemaakt hoe die is geworden.
Handig zeg! Je brengt me op een idee ook: ik denk dat ik prima zo’n vel papier op mijn flipperkast kan bevestigen. Nu de lampen nog. ?
Leuke tips Els ☻ hier kan ik echt iets mee. Dankjewel voor het delen ☻
Dank je wel, graag gedaan :-).
Ohhh maar dit is echt ontzettend handig zeg! Ik ga mijn paps lief aankijken en dit artikeltje even doorsturen hahah
Doen, in de winter erg fijn :-).
Wat een fijne tip! Ik ga hem even onthouden 🙂
Ik heb een mini-softbox, ook heel handig. Ik ben nl niet zo handig in die dingen. Geef mij maar een kant en klare box 😉
Zo’n mooie fotostudio gewoon thuis, lijkt me ideaal! Ik zit nu eigenlijk al dat de foto’s weer in het weekend gemaakt moeten worden. Dit is echt een goede oplossing!
Dat ziet er heel profi uit hoor. Heb 1 lamp met softbox en een daglichtlamp tafelmodel. Door ruimtegebrek zou ik zoiets als jij hebt niet eens kwijt kunnen.
Heel leuk om te zien hoe jij je eigen mini studio hebt gemaakt!
Super handige en makkelijke tip. Thanks voor het delen!
Super! Voor mij wel iets te veel werk voor de paar keer dat ik het nodig heb…
Wat gaaf gedaan! Als ik toch de ruimte zou hebben zou ik het wel weten!
Mooie foto studio! Ik heb 1 daglichtlamp, maar 2 zoals jij hebt is handiger en beter. Bedankt voor de tip!
Ah leuk…
Ik heb een mini foto box sinds een paar weken. Ideaal voor kleine paddenstoelfiguurtjes ?
Maar voor grotere dingen kan dit veel beter.
Mini box is ook handig, maar ik fotografeer vaak grotere dingen, vandaag toch voor de oplossing gekozen :-). Het past ook net in het washok ;-).
Super fijn! Het is dus dat wij echt geen ruimte hebben om zoiets te laten staan anders had ik het ook wel wat gevonden. Ik heb nu een rolgordijn die ik gebruik en over een stoel heen hang. Maar dat heb ik pas sinds kort en daar maak ik dan Milo zijn foto’s mee. Of ja, sommige dan. Vind het altijd teveel werk om op te zetten haha!
Herkenbaar! Dat opzetten vond ik ook altijd vervelend. Nu staat deze in het washok. Past precies :-).
Wat handig zeg, zo’n eigen fotostudio! Zeker ideaal voor in de winter als je na 4 uur geen mooie foto’s meer kunt maken. Ik zit er ook aan te denken om eens daglichtlampen te kopen, maar vind ze ook helaas erg prijzig.
Ja, ze zijn zeker prijzig. Ik zag laatst ook goedkopere, maar daar zat geen softbox op. Dat zou ik zeker wel aanraden!
Wat leuk en handig! Moet ook maar eens gaan denken aan daglicht lampen. Vind ze alleen ze prijzig!
Prijzig wel, maar ik gebruik ze nu al ruim 2 jaar zonder problemen :-).