Home » Tekenen en schilderen » Kleuren voor volwassenen #36: Kerstkaart Capibara (Gratis printable)

Kleuren voor volwassenen #36: Kerstkaart Capibara (Gratis printable)

Gratis kerstkaart inkleuren voor volwassenen Capibara

Al eerder maakte ik een verjaardagskaart om in te kleuren met meneer Capibara. Dit keer tekende ik een kerstkaart met meneer Capibara. De gratis printable van deze kaart en uitleg vind je in dit artikel.

Gratis printable, kerstkaart ‘Meneer Capibara’

Hieronder vind je de gratis printable van de kerstkaart met Meneer Capibara die ik zelf heb ontworpen. Meneer Capibara is samen met zijn vrienden de kerstboom aan het zetten. Gezellig in huis met een brandende open haard met kerstkrans en cadeautjes.

De kaart heb ik getekend in Procreate op mijn iPad. In dit artikel eerder verschenen op mijn blog leg ik stap voor stap uit hoe ik digitale tekeningen maak: Tekenen #7: Uitleg digitale tekeningen maken in Procreate.

Bij het ontwerpen van de kerstkaart heb ik geprobeerd om zo min mogelijk grote egale vlakken in de kaart te maken. Grote vlakken inkleuren vind ik zelf een beetje saai. Op de kaart is ook heel veel te doen. Dus veel verschillende details om in te kleuren. De kerstkaart met Meneer Capibara past in een standaard A5 envelop als de kaart gevouwen is.

Download hier: de gratis kerstkaart met meneer Capibara
kerstkaarten inkleuren voorbeeld gratis kleurplaat

Een verjaardagskaart om in te kleuren met meneer Capibara

Wil je ook nog een verjaardagskaart inkleuren? Kijk dan in het artikel:
Kleuren voor volwassenen Verjaardagskaart Capibara (Gratis printable)
kleuren voor volwassenen gratis verjaardagskaart Capibara

Inkleuren kerstkaart Meneer Capibara

De kerstkaart met Meneer Capibara kleurde ik in met alcoholmarkers, kleurpotloden en een witte verfstift. Hieronder leg ik uit wat ik precies heb gebruikt en hoe ik de kaart heb ingekleurd. Je kunt de kaart natuurlijk ook inkleuren met andere tekenmateriaal naar wens.

Stap 1: Inkleuren met alcoholmarkers
De kerstkaart met ‘Meneer Capibara’ printte ik uit op een laserprinter. Hierdoor kan ik de kaart inkleuren met alcoholstiften. Door de inkt van de laserprinter vlekken de lijnen bijna niet als je daarover gaat met een alcoholstift. Ik gebruik zelf de alcoholmarkers ‘Promarkers’ van het merk Winsor & Newton. Maar de alcoholmarkers van Action zijn ook helemaal prima. Dit zijn de Decotime Twinmarkers. Meer weten over de alcoholstiften? Lees dan eens dit artikel op mijn blog: Tekenen #24: Werken met Promarkers & Action Twinmarkers (alcoholstiften).

Ik kleurde de hele kaart in met de markers. Ik hou van alcoholstiften omdat deze mooi egaal een vlak inkleuren en goed dekken. Een mooie basis om verder op te bouwen.

Stap 2: Schaduwen en details maken met kleurpotloden
Tijd om de schaduwen en details te maken. Deze maakte ik met kleurpotloden. Ik gebruik zelf de kleurpotloden van Faber-Castell kleurpotloden – Polychromos. Het licht komt van rechtsboven. Dit hield ik in mijn gedachten bij het kleuren van de schaduwen zodat de schaduwen steeds aan dezelfde kant zitten. Omdat de vlakken allemaal al dekkend ingekleurd zijn met alcoholmarkers is het maken van schaduwen erg fijn om te doen. Er komt geen wit maar door van het papier, dus je kunt rustig beginnen met één dun laagje kleurpotlood aan te brengen en laagje voor laagje je schaduwen steeds donkerder maken.

Stap 3: Lichtpuntjes aanbrengen
Met een witte dunne verfstift bracht ik de lichtpuntjes aan. Zo krijg de tekening nog iets meer leven en diepte. Ik gebruikte hiervoor de Posca White PC-1M 0.7 mm. En toen was mij zelf ingekleurde kerstkaart klaar.
kleuren voor volwassenen kerstkaart met Capibara GRATIS

kerstkaarten inkleuren voorbeeld gratis kleurplaat

Hou je niet van inkleuren?

In een eerder artikel deelde ik een GRATIS printable van deze afbeeldingen van ‘Meneer Capibara viert kerst’ ingekleurd. Deze kun je printen en uitknippen:
Gratis Printable: Afbeeldingen van ‘Meneer Capibara viert kerst’
Gratis afbeeldingen capibara kerst knutselen

Veel plezier met inkleuren!

Gerelateerde artikelen:

Kleuren voor volwassenen #35: Coco Wyo kleurboek, oefenen van kleurverlopen #5
Kleuren voor volwassenen #34: Kleurboek ‘Little Friends’ van het merk Southern Lotus
Kleuren voor volwassenen #33: Coco Wyo kleurboek, oefenen van patronen #4
Kleuren voor volwassenen #32: Coco Wyo kleurboek, oefenen van licht #3
Kleuren voor volwassenen #31: Verjaardagskaart Capibara (Gratis printable)
Kleuren voor volwassenen #30: Coco Wyo kleurboek, oefenen van reflectie #2
Kleuren voor volwassenen #29: Het Vet Gezellig Kleurboek ‘Cosy Editie’, deel 2
Kleuren voor volwassenen #28: Het Vet Gezellig Kleurboek ‘Cosy Editie’
Kleuren voor volwassenen #27: Trend ‘Bold & easy’ kleurboek

In dit artikel staan links, dit zijn soms affiliate links. Dat betekent dat ik een heel klein percentage ontvang als jij via die link iets bestelt. Dit kost jou verder niks extra maar ik kan dan iets leuks voor mijn blog kopen.

© Nobody ELSe

3 reacties op “Kleuren voor volwassenen #36: Kerstkaart Capibara (Gratis printable)”

  1. Ziet er echt heel mooi uit. En super leuk dat de mensen je mooie patroon kunnen uitprinten..

  2. Meiliwati Gort-Agus

    Wow heel mooi Els, je hebt echt talent , misschien kun je een echte kleurboek van maken met capibara thema?

    1. Ja, dat zou ook leuk zijn :-).

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.