Sieraden maken maak ik eigenlijk veel te weinig. Gewoon te veel creatieve hobby’s die ik net wat leuker vind ;-). Toen ik laatst een kralenset bij HEMA zag van Nijntje moest ik deze gewoon kopen. En ja, natuurlijk wil ik er dan ook sieraden mee maken. In dit artikel sieraden die ik maakte met het kralensetje Nijntje.
Kralenset Nijntje van HEMA
De kralenset Nijntje van HEMA kost € 10,-… Eigenlijk best wel prijzig, maar te schattig om niet te kopen.
In de kralenset zitten:
- Nijntje kralen in 3 kleuren, paars, blauw en zilver
- Gekleurde ronde kralen, wit, zilver, blauw, groen, geel en paars
- Letterkralen, zwart-wit en wit-zwart
- Elastiek
Uitleg sieraden maken met de kralenset Nijntje van HEMA
Alle sieraden die ik hieronder laat zien, kun je ook met het elastiek maken wat in de kralenset zit. Ik werk zelf alleen niet zo graag met elastiek, ik hou meer van losser zittende sieraden. Wil je alleen met het elastiek sieraden maken? Rijg dan alle kralen aan het elastiek en maak een knoopje in het elastiek om de uiteindes te verbinden. En klaar :-). Ook erg leuk om te doen!
Op de manier dat ik sieraden maak, is het bijna net zo makkelijk :-). Hieronder een stap voor stap uitleg met foto’s zodat je ook makkelijk je eigen sieraden kunt maken op mijn manier met een slotje.
Bij de sieraden die je hieronder ziet, maakte ik naast de kralenset van HEMA nog gebruik van:
- Kreeftensluitingen (slotjes)
- Buigringetjes
- Knijpkralen
- Nylondraad (je kunt ook ander materiaal gebruiken, maar ik gebruik dit graag)
- Tangetje
Deze onderdelen kun je ook vaak vinden bij Action of bij hobbywinkels.
Stap 1: Sluiting aan één kant maken
- Maak een kreeftensluiting vast aan een buigringetje.
- Knip met het tangetje een stuk af van de nylondraad. Let hierbij op dat je deze ruim neemt voor je pols, enkel of hals.
- Doe om de nylondraad een knijpkraal
- Maak in het metalen draadje een kleine lus met in de lus het ringetje wat vast zit aan de kreeftensluiting
- Schuif over het lusje het knijpkraaltje en knijp deze samen met het tangetje. Zo blijft het lusje goed zitten.
Stap 2: Kralen en bedeltje rijgen
Tijd voor het leukste deel van het sieraden maken, nou ja, dat vind ik dan, de kralen rijgen. Houd bij het kralen rijgen rekening met de lengte die je moet rijgen. Verder kun je natuurlijk zelf bepalen welke kralen en kleuren je gebruikt. Onder deze uitleg staan sieraden die ik heb gemaakt als inspiratie :-).
Stap 3: Sluiting aan andere kant maken
Ben je klaar met rijgen dan maak je de laatste sluiting.
- Doe om de nylondraad een knijpkraal
- Maak in de nylondraad een klein lus met in de lus een buigringetje. Hierin kun je straks de sluiting vastmaken.
- Schuif over het lusje het knijpkraaltje en knijp deze samen met het tangetje. Zo blijft het lusje goed zitten.
Foto is ter illustratie van de uitleg, in het setje van HEMA zitten andere kralen.
Mijn zelfgemaakte sieraden met de kralenset Nijntje van HEMA
Als eerste maakte ik twee verschillende armbandjes. Zoals je gelijk ziet is groen niet mijn favoriete kleur ;-).
Om een echte set te hebben, maakte ik naast de armbandjes ook een ketting. Hierbij gebruikte ik wel de groene kralen. De meeste groene kralen zitten aan de achterkant, dus niet zo zichtbaar ;-). Ik raakte namelijk al aardig door de ronde kralen heen die in het kralensetje zitten.
Als laatste maakte ik nog een enkelbandje voor een complete set.
Extra sieraden maken met de kralenset Nijntje van HEMA
Hierna waren de ronde kralen zo goed als op. Maar ik had gelukkig nog heel veel Nijntje bedeltjes & letters over. Deze kan ik dus nog gebruiken als ik andere sieraden ga maken. Ik heb namelijk zelf nog een hele voorraad aan kralen. Heb je nu geen kralen in huis? Ga dan eens langs Action. Hier zijn ook verschillende kralensetjes te kopen. En ook nog voor een leuke prijs!
Wat vind jij van deze Nijntje kralenset van HEMA?
Gerelateerde artikelen:
– Sieraden maken #11: Simpel armbandje/ketting met een bloemetje van kralen
– Sieraden maken #10: Enkelbandjes, armbandjes en kettinkjes maken, geschikt voor beginners
– Sieraden maken #9: Action starters- en reparatiekit voor sieraden, incl. voorbeelden
– Sieraden maken #8: Geknoopte armband met kralen maken
– Sieraden maken #7: Uitleg armband met verschuifbare knoop
– Sieraden maken #6: Armbandje met naam/woord, incl. Uitleg
– Sieraden maken #5: Zomerse armbandjes, incl. uitleg
– Sieraden maken #4: Morsecode armbandjes, incl. uitleg
© Nobody ELSe
Geef een reactie