Het boek ‘Manga en anime tekenen’ blijft mij inspireren om te tekenen. Vandaag alweer deel 3 met tekeningen die ik met behulp van dit boek heb getekend. Dit keer gebruikte ik verschillende tekenmaterialen.
Tekenboek ‘Manga en anime tekenen’
Het tekenboek ‘Manga en anime tekenen’ kocht ik voor € 9,95 bij de lokale boekhandel. Het boek bevat 4 hoofdstukken:
- De basis: informatie over het tekenen van het lichaam, gelaatstrekken, haar, kleding en schoenen
- Technieken: verschillende tekentechnieken, schaduwen, kleur enzovoort
- Tutorials: stap voor stap uitleg hoe je anime/manga tekent met verschillende tekenmaterialen, zoals potlood, inkt, kleurpotlood, stiften en aquarelverf
- Inspiratiegalerij & inkleuren: extra inspiratie voor kleuren, ogen, kapsels, kleding, accessoires & houdingen
Tekenen met boek ‘Manga en anime tekenen’
Het hoofdstuk ‘Tutorials’ bestaat uit 5 verschillende delen: potloodschetsen, inkt, werken met kleurpotlood, kleuren met stiften & werken met aquarelverf.
Uit het hoofdstuk ‘Tutorials inkt’ tekende ik al 3 anime/manga figuren, Sammy, Tammy en Lucy. Deze tekeningen zijn zwart-wit. Deze tekeningen kun je vinden in mijn eerder geschreven artikel: Tekenen: Boek ‘Manga en anime tekenen’. Ook vind je een korte review van dit boek in het artikel.
In het artikel: ‘Tekenen: Boek ‘Manga en anime tekenen’ deel 2’ laat ik tekening zien die ik heb ingekleurd, zowel digitaal als op papier.
In dit artikel laat ik weer nieuwe tekeningen zien. Dit keer gebruikte ik verschillende tekenspullen, zoals promarkers (alcoholstiften), aquarelverf en kleurpotloden.
Daisy, getekend in kleur met alcoholmarkers
De tutorial over Daisy staat in het deel ‘Kleuren met stiften’. Daisy wilde ik zoals in de tutorial ook inkleuren met stiften.
Papier voor alcoholmarkers is vrij prijzig, daarom begon ik met een schets op gewoon simpel papier geschikt voor een printer. Toen ik tevreden was heb ik mijn schets overgetrokken met een gewone zwarte fineliner.
Met een lichtbak heb ik mijn schets overgetrokken met een zwarte fineliner (Stabilo point 88, fine 0,4) op het duurder papier speciaal voor markers (Winsor & Newton, Marker heavy weight). Gebruik altijd een fineliner die niet vlekt bij gebruik van alcoholmarkers. Zonde als je daardoor je tekening verpest. De zwarte fineliner heb ik even laten drogen.
Vervolgens heb ik mijn tekening ingekleurd met alcoholmarkers van Winsor & Newton, Promarkers. Meer weten over alcoholmarkers lees dan het artikel wat ik hierover geschreven heb: Tekenen #24: Werken met Promarkers & Action Twinmarkers (alcoholstiften). Per kleur gebruikte ik 3-4 tinten, om zo te werken van licht naar donker.
Jasmine, getekend in kleur met aquarelverf
De tutorial over Jasmine staat in het deel ‘Kleuren met aquarelverf’. Ook het papier voor aquarelverf is niet goedkoop. Daarom begon ik weer met een schets op gewoon simpel papier geschikt voor een printer. Toen ik tevreden was heb ik mijn schets overgetrokken met een gewone zwarte fineliner.
Met een lichtbak heb ik mijn schets overgetrokken met een zwarte fineliner (Pigma Micron 005) op het duurder papier speciaal voor aquarelverf. Ik gebruik papier van Schut. Gebruik altijd een fineliner die niet vlekt bij gebruik van veel water, zoals je gebruikt bij aquarelverf. De zwarte fineliner heb ik even laten drogen. In het boek doen ze deze stap met potlood maar zelf vind ik dat bij dit soort tekeningen niet zo mooi.
Vervolgens heb ik mijn tekening ingekleurd met aquarelverf van Winsor & Newton. Ik werk graag met aquarelverf :-). Door verschillende lagen verf aan te brengen maakte ik de schaduwen. Met een dikkere zwarte fineliner maakte ik sommige lijnen nog wat dikker voor meer dynamiek in de tekening.
Jess, getekend in kleur met kleurpotloden
De tutorial van Jess staat in het deel ‘Kleuren met kleurpotloden’. Ook nu besloot ik eerst een schets te maken op gewoon printerpapier en deze met een lichtbak over te trekken op schetspapier. Ik merk dat ik het fijn vind om steeds een reserve tekening te hebben voordat ik ga inkleuren. Als ik het verpest kan ik mijn eerste tekening op printpapier gewoon weer overtrekken en opnieuw een poging doen met inkleuren. Voor het overtrekken gebruikte ik weer een lichtbak en de schets heb ik overgetrokken met een zwarte fineliner (Pigma Micron 005).
Vervolgens heb ik mijn tekening ingekleurd met kleurpotloden van Faber-Castell. Per kleurvlak gebruikte ik meerdere kleurpotloden om meer schaduwen te krijgen maar ook meer verschillende tinten in één vlak. Maakt het wat spannender. De zwarte lijnen heb ik op sommige plaatsen net wat dikker gemaakt voor meer diepte.
Welk tekenmateriaal vind jij het mooiste werken?
Gerelateerde artikelen
– Tekenen #53: Het grote CreaChick doeboek Deel 2, #3
– Tekenen #52: Opnieuw aan de slag met de Posca verfmarkers #2
– Tekenen #51: Stap-voor-stap Manga oefenboek
– Tekenen #50: Boek ‘Manga en anime tekenen’, deel 2
– Tekenen #49: Gouden lijntjes tekenboek #5, niet meer stoppen met tekenen
– Tekenen #48: Het grote CreaChick doeboek Deel 2, #2
– Tekenen #47: Voor het eerst kleuren met de Posca verfmarkers… (mini Review)
In dit artikel staan links, dit zijn soms affiliate links. Dat betekent dat ik een heel klein percentage ontvang als jij via die link iets bestelt. Dit kost jou verder niks extra maar ik kan dan iets leuks voor mijn blog kopen.
© Nobody ELSe
Geef een reactie