Vandaag laat ik een manier van kaarten maken zien, die je nog niet op mijn blog heb gezien. In dit artikel maak ik kaarten met de Double Do XL machine. Benieuwd hoe deze machine werkt en wat je er mee kunt maken? Lees dan gauw verder :-).
Wat is een Double Do XL?
De Double Do XL is een machine waarmee je figuren uit papier kunt snijden en/of embossen. Daarvoor heb je snij- en embossingmallen nodig. Deze zijn te koop bij diverse knutselwinkels. De Double Do XL zelf is te koop bij Boekenvoordeel en kost € 69,95. De keuze in mallen is echt enorm, van simpele rondjes naar enorm gedetailleerde figuren! De snijmallen die ik gebruik in dit artikel komen allemaal van boekenvoordeel, ze heetten Double dies van het merk Craft Unlimited.
Links op de foto zie je hoe zo’n snijmal eruit ziet, rechts op de foto zie je hoe het resultaat is als je de mal door de Double Do hebt gehaald.
Hoe werk je met de Double Do XL?
De Double Do XL bestaat uit de machine, 4 platen en een zwart matje. Deze platen en matje heb je nodig om de mallen door de machine te draaien. Voor het snijden en embossen gebruik je andere platen. Dit lijkt in het begin best ingewikkeld, maar je hebt het snel door.
Snijden
1. Leg een grijze plaat voor je. Zoals je ziet heb ik al wat geoefend :-).
2. Leg daarop je papier met de kant die je straks wilt zien naar boven.
3. Pak een mal naar wens en leg deze met de snijkant naar beneden. Om verschuiven te voorkomen gebruik ik een heel klein stukje washi tape. Deze tape plak ik op een plek waarvan ik weet dat deze straks weggesneden wordt.
4. Leg hierop een blauwe plaat.
5. Draai deze stapel voorzichtig door je Double Do XL. Stop bij veel weerstand.
6. Je figuurtje is gesneden. Haal het papier voorzichtig uit de mal. De kleine gaatjes in de mal kun je gebruiken om het papier uit de mal te drukken, bijvoorbeeld met een stompe naald of kleine paperclip.
TIP! Merk je dat het papier niet makkelijk uit de snijmal komt?
Herhaal deze vorige stappen dan, maar doe na stap 2 bakpapier tussen je paper en je snijmal. Hierdoor krijg je het papier makkelijker uit de mal.
Het eindresultaat van het snijden met de snijmal. Echt super strak!
Embossen met snijmal
In sommige snijmallen zitten grote gaten/vlakken. Deze dienen om je uitgesneden vorm nog embossing te geven.
Zie op de foto de snijmal met de gaten en vlakken en hoe het papier uit de snijmal komt door alleen nog te snijden (vorige stappen).
Embossen
1. Leg voor je een blauwe plaat.
2. Leg daarop het zwarte matje. Laat deze aan één kant uitsteken.
3. Leg de snijmal met daarin nog je paper op de map. De snijkant van de mal richting de zwarte mat.
4. Leg daarop de andere blauwe plaat.
5. Doe dit alles door de Double Do. De kant waar de zwarte mat uitsteekt moet als laatste door de machine.
6. Je vorm met embossing is klaar.
Ik vind het embossen echt een leuk toevoeging :-). Net dat beetje extra’s!
TIP! Lijken de stappen moeilijk om te onthouden?
Als geheugensteuntje heb ik deze stappen geprint en op de zijkant van Double Do geplakt. ZO weet ik elke keer zeker dat ik de goede volgorde en planken gebruik :-).
Wat kun je maken met de Double Do XL?
Nadat ik wist hoe alles werkte kon ik aan de slag :-). En ik moet zeggen het is zo leuk om te doen! Hieronder vind je kaarten die ik heb gemaakt waarbij ik alleen de Double Do heb gebruikt :-).
Kende jij al zo’n machine?
Gerelateerde artikelen:
– Zelf kaartjes maken #9: Kerstkaarten 2016 #2
– Zelf kaartjes maken #8: Kaarten maken met vilt
– Zelf kaartjes maken #7: Kerstkaarten 2016 #1
– Zelf kaartjes maken #6: Kaarten met aquarelverf en vilt
– Zelf kaartjes maken #5: Kaarten met vilt
– Zelf kaartjes maken #4: Pop up kaarten
– Zelf kaartjes maken #3: Kerstkaarten
– Zelf kaartjes maken met vilt #2
– Zelfgemaakte kaarten
– Ontwerp: Ons verhuiskaartje
Dit artikel bevat producten die door een bedrijf zijn opgestuurd.
© Nobody ELSe
Geef een reactie