Uitleg
Stap 1, papier op maat snijden
Pak een papiertje en snij deze op het formaat naar wens. Ik ga een A6 kaart maken (standaard staande kaart). Ik maak mijn papier net iets kleiner dan dat formaat. Als ik het papier straks op de kaart plak, zie je net nog een randje van de kaart dat vind ik juist wel mooi.
Stap 2, stempelen
Uit mijn uitgebreide collectie clear stamps pakte ik weer mijn stempels met olifantjes (merk MFT). Oh, wat gebruik ik deze graag :-). Met stempelinkt stempelde ik de stempels op het papier. De verschillende olifantjes heb ik mooi in elkaar proberen te passen zodat er zo min mogelijk wit om de olifantjes zit. Sommige olifantjes zijn ook afgesneden zodat het papier echt vol staat.
Stap 3, achtergrond inkleuren
De achtergrond die ik heb gemaakt heb ik vervolgens ingekleurd met Twinmarkers (Action). Maar je zou hiervoor ook kleurpotloden kunnen gebruiken. Als je gaat inkleuren met stiften kun je het beste watervaste inkt gebruiken. Ik gebruikt het merk Memento. Verderop in dit artikel staan kaartjes waarbij ik nog meer achtergrondjes heb gemaakt maar net anders.
Stap 4, de kaart afwerken
De achtergrond met de olifantjes plakte ik met Pritt op de kaart. Aan de linkerkant plakte ik met dubbelzijdige tape een lint. Daar bovenop plaatste ik 3 roze vierkantjes met Pritt. Met dezelfde stempelset maakte ik nog een olifantje en twee ballonnen. Het label heb ik zelf ontworpen en kun je gratis downloaden in het artikel: Gratis printable: Deel 2 Labels met Nederlandse teksten voor o.a. kaarten maken en cadeaulabels. Het label, de ballonnen en het olifantje plakte ik met foamtape op de kaart.
Inspiratie kaartjes
Hieronder zie je nog meer kaartjes waarbij ik gebruik heb gemaakt van een achtergrondje gemaakt met stempels. Per kaart zal ik uitleggen hoe ik deze heb gemaakt.
Kaart 1: Achtergrond gewoon zwart-wit laten
Deze achtergrond heb ik precies zo gemaakt als met stap 1 & 2. Daarna heb ik de achtergrond zo gelaten. De hondjes zijn clear stamps van het merk MFT. De achtergrond met de hondjes plakte ik met pritt op een blauwe kaart.
Op de voorgrond plakte ik een blauwe cirkel, drie hondjes die ik wel inkleurde met Twinmarkers en een label met ‘Hiep hiep hoera’. Dit label kun je gratis downloaden in het artikel: Labels met Nederlandse teksten voor o.a. kaarten maken en cadeaulabels.
Kaart 2: Achtergrond met wit papier en gekleurde stempelinkt
Op wit papier stempelde ik met verschillende kleuren groene stempelinkt blaadjes. De blaadjes komen uit een set van het merk Hello Bluebird. De stempelinkt is gewoon goedkope stempelinkt. Door verschillende kleuren groene tinten te gebruiken krijg je een rustige achtergrond. Het groen is ook minder hard dan bijvoorbeeld zwarte stempelinkt. Zo valt de achtergrond niet zo op. De achtergrond met blaadjes plakte op groen papier en samen plakte ik deze op een kraftkaart A6.
De kaart versierde ik vervolgens met papier met een hout patroontje, jungle dieren (stempels merk Hello Bluebird ingekleurd met Twinmarkers Action), bladeren en een label ‘Een fijne verjaardag gewenst’. Dit label kun je trouwens gratis downloaden in het artikel: Labels met Nederlandse teksten voor o.a. kaarten maken en cadeaulabels.
Kaart 3: Achtergrond met roze papier en gekleurde stempelinkt
Natuurlijk hoef je niet alleen wit papier te gebruiken. Je kunt ook gekleurd papier gebruiken. Op roze papier stempelde ik varkentjes met donker roze stempelinkt. De clear stamps met varkentjes zijn van het merkt Hello Bluebird. Deze achtergrond met varkentjes plakte ik weer met Pritt op een standaard witte kaart A6.
De kaart versierde ik verder met een witte cirkel (opgeplakt met Pritt) en ballonnen en een varkentje. Deze plakte ik op de kaart met foam tape. De ballonnen en het varken kleurde ik in met Twinmarkers van Action.
Heb jij op zo’m manier ook wel eens achtergrondjes gemaakt?
Gerelateerde artikelen:
– Kaarten maken #69: Uitleg simpele schuifkaart maken
– Kaarten maken #68: Uitleg vouwkaarten maken zonder snijmachine
– Kaarten maken #67: Kerstkaarten maken met luxe papierblok DecoTime 2020 (deel 2)
– Kaarten maken #66: Kerstkaarten maken met luxe papierblok DecoTime 2020 (deel 1)
– Kaarten maken #65: Nieuwe snijmallen voor het maken van kaders (Action)
– Kaarten maken #64: Diverse schudkaarten als inspiratie
– Kaarten maken #63: Een staande vouwkaart maken, extra inspiratie
– Kaarten maken #62: Astronauten verjaardagskaarten
– Kaarten maken #61: Onderwaterwereld, combinatie borduren en clear stamps
Meer artikelen over kaarten maken, klik hier >
© Nobody ELSe
Geef een reactie