Kaarten maken #62: Astronauten verjaardagskaarten
Mijn lade vol met kaarten werd weer steeds leger. Dus tijd om nieuwe kaartjes te maken :-). Dit keer koos ik voor schattige astronauten ruimte kaarten. Benieuwd hoe ik ze maakte? Ik leg alles uit in dit artikel.
Mijn gebruikte materialen:
- Clear stamps met Astronauten, van MFT, maar je kunt ook andere stempels gebruiken
- Twinmarkers van de Action
- Kleurpotloden
- Dik wit papier (220 grams)
- Dik donker blauw papier (220 grams)
- Papierblok met ruimte achtergronden, of iets anders wat je leuk vind
- Spray paint, te koop bij Action (optioneel)
- Schaar
- Pritt
- Foam tape
Stempelen
Als eerste heb ik de stempels met watervaste inkt afgedrukt op dik papier (220 grams). Vervolgens heb ik ze ingekleurd. Normaal doe ik dat altijd alleen met Twinmarkers van de Action, maar deze stempels zijn deels ook ingekleurd met potlood. Dit zijn vooral de licht grijze gedeeltes.
Tip: kleuren die ik gebruik tijdens het inkleuren leg ik altijd apart. Als ik dan de kleine onderdelen ga inkleuren (zoals nu de planeten en sterren) gebruik ik die kleuren weer. Zo past alles bij elkaar.
Daarnaast heb ik met een witte fineliner geprobeerd om het venster van de helm wat effect te geven dat het glas lijkt.
Na het inkleuren was het tijd om alles rustig uit te knippen. Dat blijft altijd veel werk.
Achtergrond kaarten maken
Voor mijn kaarten heb ik twee verschillende achtergronden gebruikt. Eentje komt uit een papierblok van de Action, Dreamy (al wel een tijdje in huis). En die met verfspetters heb ik zelf gemaakt met spray paint (ook van de Action). Die verf zit in flesjes met een spuitmond. Het werkt heel makkelijk sprayen met verschillende kleuren en klaar :-).
Kaarten in elkaar zetten
Bij het in elkaar zetten van de kaarten ben ik steeds begonnen met de achtergrond. Deze plakte ik vast met pritt. Daarboven heb ik de astronauten en andere figuurtjes zoals de planeten vastgemaakt met foam tape.
Gerelateerde artikelen:
– Kaarten maken #61: Onderwaterwereld, combinatie borduren en clear stamps
– Kaarten maken #60: Nieuwe snijmallen van Action (Zomer 2020)
– Kaarten maken #59: Oneindige kaart maken, uitgebreide uitleg
– Kaarten maken #58: Een staande vouwkaart maken, uitgebreide uitleg
– Kaarten maken #57: Kaarten maken met pompons
– Kaarten maken #56: Kaarten maken met knopen
– Kaarten maken #55: Kaarten maken met washi tape
– Kaarten maken #54: Bloemen kaarten maken
Meer artikelen over kaarten maken, klik hier >
© Nobody ELSe
Toffe kaartjes!
Welke kleuren twinmarkers heb je gebruikt om de huid te kleuren?
Groetjes Sarah
Dankjewel :-). De kleur heet cream.
• Deze vind ik nu echt een mooi.
Zeker om aan jongens te geven.
Wat een ontzettend leuke kaarten zijn dit geworden!
Wat een leuke kaarten die ik later zeker naar mijn kleinzoon zou gaan sturen als de ruimte er in zit straks, hahaha
X
Haha, :-).
😀
Wat zijn ze geweldig goed gelukt, Els! Heel leuke kaarten!
Wat zijn ze leuk, Els! Mooie stempels en mooie achtergronden. Heel feestelijk!
Groetjes
Jantine
Wat zijn deze vrolijk zeg! Vooral de achtergronden zijn erg leuk. Ik heb die verfspuiters toen gebruikt voor de achtergronden voor kerstkaarten. Helaas deden sommige kleuren het maar 1x of helemaal niet. Aan de andere kant, ach het viel te proberen toch? 😁